Rusça Santral Seslendirme

Rusça Santral Seslendirme anonslarınızı; bünyemizde bulunan, anadili Rusça olan Rus Santral Seslendirme Sanatçılarımızla hayata geçirebiliriz. Rus Seslendirme Sanatçılarımızın ses örnekleri için tıklayınız.

RUSÇA SESLENDİRME VE ÖNEMİ


-Rusça öğrenmek veya konuşmak seslendirme yapılabilir anlamı taşımamaktadır. Genellikle Bu dilde seslendirme konusunda ülkemizde ve dünyada çok ciddi sıkıntılar yaşanmaması için anadili olan seslendirme sanatçıları ile çalışılmakta ve çözüm ortaklığı yapılmaktadır.

-Dünyada ve ülkemizde Rusça seslendirme alanında birçok ihtiyaç olduğu gibi bunların başında özellikle havayolu şirketleri ve oteller için santral seslendirme, Ivr seslendirme, belgesel ve tanıtım filmi seslendirme gelmektedir.

- Son dönemde ülkemizde çıtasını yükselten Rus Sberbank’ ın Türkiye’de hizmette olan bankası Denizbank halen santral seslendirmesinde Türkçe, Rusça ve İngilizce Ivr Sesli yanıt sistemi kullanmaktadır.

Enerji alanında ciddi yatırımları bulunan Rusya’ nın ülkemizde ortak projeleri artmakta ve bu projelerin hem seminer ve tanıtım toplantılarında hem de tanıtım filmlerinde hem Türkçe hem de Rusça seslendirme kullanılmaktadır.

-İthalat ve ihracat şirketleri, sigorta şirketleri, gemi şirketleri de bu dilden seslendirme ve konuşabilen kalifiye personele ihtiyaç duymaktadır.

Bu dili öğrenirken ilk başta zor gelse de bu dilin gramer ve alfabesini öğrendikten sonra çok eğlenceli bir dil olduğunu yakından görecek ve hissedeceksiniz.

Bir lisan bir insan sözü ile baktığımızda hem Rusça konuşmak hem de seslendirme yapmak hem ekonomik anlamda size katkı sağlar hem de kariyer anlamında uluslararası standartlarda iş olanaklarının kapılarını açabilir.

Dünya genelinde yaşam standartlarınızın yükselmesi adına eğitim ve sonrasında kariyer gelmektedir. Hem eğitimde, hem de kariyerinizde kendiniz ve aileniz için ekonomik anlamda daha yükseklerde olmak ve rahat bir hayat sürmek için uluslararası standartlara ulaşmanızı sağlayacak en önemli olguların başında dil bilmek ve konuşmaktan geçmektedir.

Bu konuda hem yurtdışı hem de yurt içi kurslar, Eğitim kurumları ve üniversiteler dünya dillerini öğreterek başarı çıtanızı yükseltmenize destek olmaktadır. Son yılların en çok ihtiyaç duyulan dilleri arasında Rusça dili gelmektedir.

RUSÇA NERELEREDE KONUŞULMAKTADIR?

-Rusça dil yapısı olarak Slav dilleri ailesinden türeyen, Kiril alfabesini kullanan bir dildir.33 harften oluşan şimdiki dili, m.s. 858 yılında doğmuş ve gelişerek günümüze kadar kullanılmıştır. Sadece Rusya’da değil dünyanın birçok ülkesinde konuşulmakta ve okutulmaktadır. Sovyetler birliği döneminde yaygınlaştığını söyleyebiliriz.

-Rus Dili günümüzde Kazakistan, Belarus, Özbekistan, Moldova, Ukrayna, Azerbaycan, Kırgızistan, Ermenistan Gürcistan ve Tacikistan’da okullarda zorunlu dil olarak okutulmaktadır.

Rusça dünya üzerinde konuşulan 6.dil olma özelliğini ileriki yıllarda daha ileri taşıyacağı ve dünyanın en çok konuşulan 5 dili arasına gireceği tahmin edilmektedir.

Birçok ülkede resmi dil veya 2.dil olarak konuşulan Rusçayı dünya üzerinde 500 milyona yakın kişinin konuştuğu tahmin edilmektedir.

KÜRESEL EKONOMİ VE SOSYAL HAYATTA RUSÇA

-Dünya üzerinde büyüyen ve gelişen ekonomisi ile göze çarpan ülkelerin başında Rusya gelmektedir ve bu büyüme kuşkusuz Rusça diline olan ihtiyacı gün geçtikçe arttırmaktadır.

-Ekonomik anlamda hem kendi ülkesine hem de dünya ülkelerine kazanç kapısı olan Rusya’ nın ülkemiz üzerindeki etkisi başta turizm olmak üzere oldukça fazladır. Bu etkiden dolayı ülkemizde Rusça dili gittikçe yaygınlaşmaktadır.

-Turizm, diplomasi, ticaret ve ülkeler arası ortak projeler neticesinde Rusça dili önemini arttıran ve konuşulan diller arasında yerini almıştır.

Bu dilin seslendirmesi konusunda çok ciddi kaynaklara başvurmak ve anadili profesyonel anlamda konuşarak bu işi meslek haline getirmiş seslendirme sanatçıları ile çalışmak önem arz ediyor. Rusça Santral Seslendirme çalışmalarımaları için lütfen Sibel Seslendirme' ye iletişim bölümünden ulaşın.